Skutečná pomoc reaguje na skutečnou potřebu

Jsme přesvědčeni, že v civilizovaném světě je ruská agrese vůči Ukrajině naprosto neakceptovatelná. A protože nám nestačí jen být proti, naše společnost Good Mask se rozhodla vydat cestou efektivní a cílené pomoci přímo na frontě. Nechceme domobranu a armádu zahlcovat nepotřebnými věcmi, proto si na ukrajinské straně zjišťujeme a ověřujeme, co je přímo na místě potřeba, a to se snažíme co nejrychleji zajistit.

Po dohodě s ukrajinskou stranou jsme se rozhodli další pomoc směřovat do oblasti zdravotnictví. Na základě specifikací aktuálních potřeb vojenských nemocnic jsme vyčlenili 1 milion korun na nákup sanitek a terénních vozů pro raněné. Sanitky a terénní vozy pocházejí z Německa a Polska, odkud budou převezeny na hranice Ukrajiny. Zde si je převezmou dobrovolníci z nevládní organizace Veřejná iniciativa Halič, aby je vyslali do jejich konečné destinace, vojenské nemocnice v Dněpru a Poltavě. Tyto vozy budou naplněny zdravotním materiálem a dalšími humanitárními potřebami.

Neocenitelnou pomoc nám v tomto úsilí poskytuje Městská části Praha 4 – Libuš v čele s panem starostou Mgr. Jiřím Koubkem. Díky iniciativě pana starosty nám s převozem ambulancí z Německa na ukrajinskou hranici pomohou hasiči z Písnice. Zvláštní dík patří našim ukrajinským přátelům, kteří koordinují akci mezi Prahou a frontou, Olegu Tymkivovi a Sergeji Petryšinovi, kteří spolupracují s Veřejnou iniciativou Haliče.

Projekt Sanitky pro Ukrajinu je dalším manifestem naší dlouhodobé podpory Ukrajiny. Mezi našimi kolegy v uplynulých dvou letech bylo a i v současné době je mnoho pracovníků z Ukrajiny, kteří u nás našli úkryt před válkou, práci a přechodný domov i se svými rodinami. Právě díky nim se dařilo vyrábět u nás kvalitní respirátory ve velkém objemu a za velmi krátkou dobu. Tím ale mise Good Mask zdaleka nekončí. Ve spolupráci s Igepa Group také podporujeme ukrajinskou armádu a domobranu výtěžkem z prodeje propagačních materiálů na Dialékárna.cz.


NO Veřejná iniciativa Haliče
Scroll to Top